دومین نشست انجمن خیّرین دانشگاه ساز دانشگاه تفرش با حضور دکتر ساداتی نژاد برگزار شد

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۲ کد : ۱۰۰۴۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۵۶
دومین نشست انجمن خیرین دانشگاه ساز دانشگاه تفرش با حضور دکتر "سید جواد ساداتی نژاد"   معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی ،فرماندار تفرش، هیئت رئیسه دا...
دومین نشست انجمن خیّرین دانشگاه ساز دانشگاه تفرش با حضور دکتر ساداتی نژاد برگزار شد
دومین نشست انجمن خیرین دانشگاه ساز دانشگاه تفرش با حضور دکتر "سید جواد ساداتی نژاد"   معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی ،فرماندار تفرش، هیئت رئیسه دانشگاه تفرش و اعضاء مجمع  خیرین دانشگاه ساز  این  شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر ساداتی نژاد با بیان اینکه  شهرستان تفرش مهدعلم ، ادب و دانش در کشور است اظهارداشت:کمیته خیرین وزارت علوم در سال 1390به منظور  برنامه ریزی و بستر سازی مستمر برای حضور و مشارکت حداکثری خیّرین در آموزش عالی ایجاد گردید .
وی افزود: حمایت دانشگاه از سوی خیرین به عنوان یک سرمایه معنوی منشاء اثرات شگرف در دانشگاهها است از این رو این کمیته به دنبال فراهم نمودن بسترهای لازم حمایت از خیرین به منظور رشد و توسعه مراکز علمی و دانشگاهی و ایجاد کمیته خیرین در سطح تمامی دانشگاههای کشور است.
دبیر کمیته خیّرین وزارت علوم تصریح کرد:  در سال گذشته کمیته خیرین وزارت علوم 17 پروژه خیرین را در سطح دانشگاههای کشور مورد حمایت قرار داده است که دانشگاه تفرش یکی از این دانشگاهها می باشد .
همچنین در این مراسم دکتر "احمد رضا ربانی" سرپرست دانشگاه تفرش نیز در سخنانی گفت:  طبق روایت از رسول اکرم" خیر الناس ینفعم الناس" خیرین از بهترین مخلوقات خداوند هستند که با حضور ارزشمند خود در تمامی حوزه ها از جمله  حوزه های علمی مقدمات خدمت به جوانان را در عرصه های تعلیم و تربیت فراهم می آورند.
وی افزود: در یک افق 5 ساله تعداد دانشجویان و رشته ها ی دانشگاه تفرش دو برابر خواهد شد و در این خصوص فضاهای آموزشی و خوابگاههای خود را گسترش دهد.
دکتر ربانی گفت: در حال حاضر خوابگاههای موجود در دانشگاه تنها پاسخگوی یک سوم دانشجویان است از این رو تحقق طرح جامع دانشگاه نیازمند حمایت خیرین می باشد.
سرپرست دانشگاه تفرش تکمیل و ساخت  پروژه سالن ورزشهای آبی و سوله ورزشی، ایجاد دانشکده انرژی ، مرکز بهداری و ساختمان کلاسها را از مهمترین پروژه های نیمه تمام دانشگاه تفرش عنوان نمود که جهت تکمیل آن نیازمند مساعدت خیرین می باشد.
نماینده مردم تفرش ،آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: ابعاد عمل خیرین، پیشتازی در عرصه خدمت بی منت و نتیجه عمل آنان، رضایت خداوند و خدمت به مردم است.
دکتر "عباس صلاحی" افزود: توسعه دانشگاه تفرش با توجه به قدمت این شهرستان در عرصه علم و ادب از اهمیت به سزایی برخوردار است که لازمه آن تقویت بنیه علمی و پژوهشی، امور رفاهی و کمک به درآمد زایی این دانشگاه است که این امر جز با همت خیرین ومسوولین وزارت علوم محقق نمی گردد.
گفتنی است، در این مراسم از اعضاء مجمع خیرین دانشگاه ساز  دانشگاه تفرش با اهدا لوح از سوی سرپرست دانشگاه تفرش تقدیر شد