دکتر امید: بد اخلاقی های سیاسی تاثیری بر اقدامات الهی خیّرین و واقفین آموزش عالی ندارد

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۲ کد : ۱۰۲۷۷ اخبار
تعداد بازدید:۴۵۷
دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، بر بی تاثیر بودن بد اخلاقی های سیاسی بر اقدامات الهی خیّرین و واقفین آموزش عالی تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی وزا...
دکتر امید: بد اخلاقی های سیاسی تاثیری بر اقدامات الهی خیّرین و واقفین آموزش عالی ندارد
دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، بر بی تاثیر بودن بد اخلاقی های سیاسی بر اقدامات الهی خیّرین و واقفین آموزش عالی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید وقف و امور خیریه را دارای قدمتی به پهنای فرهنگ و تمدن دیرینه انسان دانست و با ذکر مواردی، جاری و ساری بودن وقف در فرهنگ ها و ادیان مختلف در دوره های متمادی را مورد اشاره قرار داد.
دکتر امید تاکیدات دین مبین اسلام و پیامبر اکرم(ص) در خصوص انجام امور خیر را راهگشا و قابل توجه دانست و تاکید کرد: خداوند سبحان در آیه های متعددی از قرآن کریم با تعبیر کارهای خیر به نیکی های ماندگار، مومنان را به انفاق مال، ترغیب و تشویق می کند تا از این راه بتوانند سعادت دنیوی و اخروی خود را تضمین کنند.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در ادامه با یادآوری آمریت و عاملیت ائمه اطهار در خصوص امور خیر و اقدامات عام المنفعه، اقدام امام حسن مجتبی (ع) که چندین بار در طول عمر مبارکشان تمامی اموال و دارایی خود را در راه خدا انفاق کردند، نمونه ای از تاکید ائمه بر این فرهنگ پسندیده دانست.
رئیس کمیته خیّرین همچنین با یادآوری اهمیت علم آموزی در قرآن کریم و سفارشات مکرر پیامبر عظیم الشان اسلام و ائمه اطهار در این خصوص، جاری شدن حمایت های خیّرین و واقفین در مراکز علمی را یکی از دلایل رشد و پیشرفت علمی جامعه اسلامی در قرنهای گذشته برشمرد.
دکتر امید با اشاره به آثار و برکات بی شمار فرهنگ وقف در جامعه و ظرفیت های عظیم و بالقوه آن در رفع مشکلات کشور، وقف را امری الهی و برخواسته از فطرت پاک انسان های مومن و وارسته دانست و تاکیدات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم احیا و ترویج سنت پسندیده وقف را نشان از اهمیت این موضوع و نقش تاثیرگذار آن در شکوفایی و احیای تمدن اسلامی ایرانی دانست.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در بخشی دیگر از صحبت های خود با اشاره به انتشار برخی مطالب تحریف شده و بی اعتبار در برخی از پایگاههای خبری مجازی، طرح خطرناک خواندن احیای فرهنگ وقف و خیرات در حوزه آموزش عالی را معلول کم اطلاعی، بی تقوایی و برداشت سطحی برخی دانست و گروه ها و جریانات سیاسی را از کشاندن مناقشات به حوزه وقف و خیرین برحذر داشت.
رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم در پایان با تاکید بر عزم وزارت علوم در استفاده از مشارکت خیّرین و واقفین در توسعه زیرساخت های آموزش عالی در مسیر پیشرفت و اقتدار علمی کشور، بد اخلاقی های سیاسی را در اراده الهی خیّرین و واقفین بی تاثیر دانست