دکتر امید: بیش از یکصد و بیست و سه هزار متر مربع طرح عمرانی با مشارکت خیّرین در حال ساخت است

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۳ کد : ۱۰۲۷۸ اخبار
تعداد بازدید:۴۱۱
دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم از در حال ساخت بودن بیش از یکصد و بیست و سه هزار متر مربع فضای فیزیکی با مشارکت خیّرین در دانشگاهها و مراکز آموزش عا...
دکتر امید: بیش از یکصد و بیست و سه هزار متر مربع طرح عمرانی با مشارکت خیّرین در حال ساخت است
دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم از در حال ساخت بودن بیش از یکصد و بیست و سه هزار متر مربع فضای فیزیکی با مشارکت خیّرین در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم دکتر امید با اعلام این خبر ضمن ابراز رضایت از روند رو به رشد مشارکت خیّرین و واقفین آموزش عالی در توسعه زیرساختهای آموزش عالی، خواستار توجه بیش از پیش دانشگاهها به این حوزه و اهتمام بیشتر برای بهره مندی از حمایتهای خیّرین و واقفین در راستای نیل به پیشرفت و اقتدار روز افزون علمی کشور شد.
معاون اداری، مالی وزارت علوم تجربه و دستاورد برخی از دانشگاهها را در زمینه استفاده از ظرفیتهای خیّرین و واقفین، دیرینه و درخشان دانست اما کلیت آموزش عالی کشور را در حوزه جذب مشارکتهای خیّرین و واقفین، در ابتدای راه معرفی کرد.
رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خرسندی از پیشرفت فیزیکی طرحهای عمرانی خیّرین عنوان کرد: بر اساس اطلاعاتی که توسط دانشگاهها در سامانه اطلاعات کمیته خیّرین ثبت شده است هم اکنون تعداد 36 طرح عمرانی با زیربنایی بالغ بر 123190 متر مربع با مشارکت خیّرین در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور در حال ساخت است.
دکتر امید در ادامه عنوان کرد : از این تعداد طرح عمرانی خیّرساز، 17 طرح به مساحت 57320 متر مربع دارای کاربری آموزشی، 15 طرح عمرانی با مساحت 50320 متر مربع با کاربری خدمات رفاهی دانشجویی و 4 طرح کمک آموزشی به مساحت 15550 متر مربع می باشد.
دکتر امید در پایان ضمن تشکر از حمایتهای خیّرین و واقفین آموزش عالی از عموم افراد علاقه مند برای حضور و مشارکت در توسعه آموزش عالی و سهیم شدن در پیشرفت و اقتدار علمی کشور دعوت کرد و سرمایه گذاری در حوزه آموزش عالی را اقدامی خداپسندانه و ماندگار دانست