دکتر امید:تغییرات مدیریتی، خللی در تعهدات دانشگاهها در قبال خیّرین و واقفین به وجود نمی آورد

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۶:۴۱ کد : ۱۰۲۸۲ اخبار
تعداد بازدید:۳۶۱
دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعهدات دانشگاه ها در استفاده از موقوفات و بهره برداری از طرح های خیّرین را دائمی و همیشگی دانست....
دکتر امید:تغییرات مدیریتی، خللی در تعهدات دانشگاهها در قبال خیّرین و واقفین به وجود نمی آورد

دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعهدات دانشگاه ها در استفاده از موقوفات و بهره برداری از طرح های خیّرین را دائمی و همیشگی دانست.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید در دیدار جمعی از خیّرین و واقفین آموزش عالی، با اشاره به آثار و برکات فرهنگ وقف و امور خیّریه و برخی مصادیق آن در جامعه، وقف در راه ترویج و گسترش علم را یکی از تاثیرگذارترین و ماندگارترین اشکال وقف و امور خیریه برشمرد.
وی همچنین وقف و امور خیریه را یکی از کهن ترین و زیباترین روش های سهیم کردن مردم در امور جامعه و کشور دانست و با اشاره به تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب در ترویج فرهنگ وقف و امور خیریه و همچنین مشارکت دادن مردم در امور، وقف و امور خیریه را بستری مساعد و مناسب برای مشارکت و همراهی عموم مردم در پیشرفت و تعالی کشور معرفی کرد.
رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، وقف و امور خیریه را دارای ظرفیت های عظیم برای از سر راه برداشتن مشکلات اساسی کشور و شکوفایی جامعه دانست و با یادآوری نقش آموزش عالی در پیشرفت و اقتدار کشور و همچنین مشکلات و موانع فعلی دانشگاه ها، با اشاره به خدمات درخشان خیّرین و واقفین در عرصه هایی همچون ساختن مدارس در شرایطی که دولت ها برای ساخت این تعداد مدرسه محدودیت های اعتباری داشتند، آموزش عالی را مهم ترین عرصه نقش آفرینی امروز خیّرین و واقفین دانست و از آنها برای حمایت و پشتیبانی از دانشگاه های کشور دعوت کرد.
معاون اداری، مالی وزارت علوم در ادامه، دانشگاه ها را موظف به اجرای تعهدات پذیرفته شده خود در قبال خیّرین و واقفین دانست و عمل به وقف نامه ها و شروط خیّرین برای نحوه استفاده از موقوفات و هدایا را به لحاظ شرعی و اخلاقی واجب و لازم برشمرد .
رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم در پایان، تعهدات دانشگاه ها در قبال خیّرین و واقفین و اقدامات ایشان را دائمی و همیشگی دانست و تاکید کرد:تغییرات مدیریتی هیچ گونه خللی در تعهدات دانشگاهها در قبال خیّرین و واقفین بوجود نمی آورد