دکتر امید از رونمایی تمبر نخستین گردهمایی ملی خیّرین آموزش عالی خبر داد

۰۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۱ کد : ۱۰۳۰۰ اخبار
تعداد بازدید:۵۳۹
دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و قائم مقام ستاد خیّرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از رونمایی تمبر نخستین گردهمایی ملی خیّرین آموزش عالی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خب...
دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و قائم مقام ستاد خیّرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از رونمایی تمبر نخستین گردهمایی ملی خیّرین آموزش عالی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید با اشاره به برنامه ریزی و حمایت صورت گرفته از جانب جمعی از خیّرین برای برگزاری نخستین گردهمایی ملی خیّرین آموزش عالی کشور در تاریخ 21 خردادماه سال جاری در مشهد مقدس، همفکری، هماهنگی و هم افزایی بیشتر برای تقویت نقش خیّرین و واقفین در توسعه زیر ساخت های علم و فناوری کشور را از مهم‌ترین اهداف این گردهمایی عنوان کرد.
قائم مقام ستاد خیّرین وزارت علوم یکی دیگر از اهداف مهم این گردهمایی را تکریم و تجلیل از خدمات و اقدامات ارزنده خیّرین و واقفین آموزش عالی و دعوت از عموم هموطنان در سراسر دنیا برای سهیم شدن در روند رو به رشد علمی کشور از طریق حمایت و تقویت زیر ساخت های علم و فناوری بیان کرد.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با یادآوری بیش از 2 میلیون متر مربع پروژه نیمه کاره در دانشگاه های کشور و محدودیت منابع مالی دولت برای تکمیل این طرح ها و نیز مسئله مستهلک شدن این پروژه های عمرانی قبل از بهره برداری به دلیل طولانی شدن زمان ساخت و تکمیل؛ برنامه ریزی برای بهره گیری از کمک های مردمی و مشارکت خیّرین در آموزش عالی را نه یک انتخاب  بلکه یک ضرورت عنوان کرد.
دبیر ستاد خیّرین وزارت علوم، چشم انداز حضور خیّرین و واقفین در عرصه علم و فناوری کشور را روشن و امیدوار کننده دانست و با اشاره به برنامه ریزی و اقدامات صورت گرفته در وزارت علوم و نیز محوری بودن موضوع استفاده از مشارکت های مردمی، اقبال خیّرین به آموزش عالی در چند سال اخیر را مطلوب و رو به رشد معرفی کرد و از یکایک هموطنان برای حضور و مشارکت در این عرصه دعوت کرد.