دکتر امید: مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها باید در ترویج گفتمان خیرین و واقفین آموزش عالی نقش اساسی ایفا کنند

۰۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۷ کد : ۱۰۳۲۰ اخبار
تعداد بازدید:۵۱۲
دکتر محمدحسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و قائم مقام ستاد خیّرین وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها باید در ترویج گفتمان خیرین و واقفین آموزش عالی نقش اساسی ای...
دکتر امید: مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها باید در ترویج گفتمان خیرین و واقفین آموزش عالی نقش اساسی ایفا کنند
دکتر محمدحسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و قائم مقام ستاد خیّرین وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها باید در ترویج گفتمان خیرین و واقفین آموزش عالی نقش اساسی ایفا کنند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید در نشست مدیران روابط عمومی دانشگا‌ه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور که در این وزارتخانه تشکیل شد اظهار داشت: روابط عمومی در جایگاه پلی میان دستگاه‌ها و مردم و همچنین پلی میان مدیران و مجموعه کارکنان شناخته شده است. رمز موفقیت دولت‌ها در دنیا روابط عمومی قوی است و در کشور ما و در مجموعه آموزش عالی کشور نیز این امر صدق می‌کند.
وی افزود: درخصوص موضوعاتی که ممکن است حساسیت و حاشیه ایجاد شود، روابط عمومی باید پیش دستی کرده و با اطلاع رسانی به موقع از حاد شدن مسئله جلوگیری کند.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با بیان اینکه هم اکنون در مجموعه آموزش عالی کشور بیش از 2 میلیون متر مربع پروژه نیمه کاره وجود دارد گفت: اتمام این پروژه‌ها بیش از 15 سال زمان می‌برد، مشروط به اینکه پروژه‌های جدید تعریف نشود و این امر بیش از 3 هزار میلیارد تومان به نرخ امروز هزینه دارد و این رقم در سال 95، حداقل 25% افزایش می‌یابد.
دکتر امید با بیان اینکه در زمان جنگ تحمیلی و در سایر موقعیت‌های حساس نقش کمک مردم بسیار حائز اهمیت بوده تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های خیرین و واقفین راه علاج برای تکمیل زیرساخت‌ها و پروژه‌های نیمه تمام است.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تعداد بنیاد خیرین دانشگاهی از 5  به 50 بنیاد افزایش یافته است و اگر دانشگاهی تا به حال موفق به ایجاد این بنیاد نشده، علت آن است که دانشگاه در شناسایی خیر موفق نبوده است و در این زمینه مدیران روابط عمومی می‌توانند کمک کنند.
 رئیس ستاد خیرین آموزش عالی بر شناسایی خیرین، معتمدین استان‌ها و ارتباط مستمر آنان با مسئولان دانشگاه تأکید کرد و گفت: در دو سال اخیر یکی از کارهای مطلوبی که انجام شد این بوده که تعداد زیادی از خیرین آموزش عالی عضو هیئت امنا شدند.
قائم مقام ستاد خیّرین وزارت علوم همچنین از برگزاری اولین گردهمایی ملی خیرین آموزش عالی در 21 خردادماه سال جاری در جوار ملکوتی امام رضا(ع) خبر داد و افزود: در این گردهمایی بنیاد حامیان علم و فناوری رسما آغاز به کار خواهد کرد و امید است این جلسه نقطه عطفی در زمینه ارتباط خیرین با دانشگاه‌ها، موسسات و مسئولان آموزش عالی و همچنین شروعی برای حضور پررنگ خیرین در آموزش عالی باشد.
وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد تا پایان سال 94 تعداد خیرین که هم اکنون نزدیک به 500 نفر هستند به حداقل 1000 نفر برسد و از این ظرفیت در جهت پیشبرد اهداف علم و فناوری استفاده شود.