دکتر ساداتی نژاد: با ایجاد صندوقهای خیریه دانشجویی از دانشجویان بی بضاعت حمایت می شود

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۹ کد : ۱۰۴۲۶ اخبار
تعداد بازدید:۳۶۴
دکتر سید جواد ساداتی نژاد معاون حقوقی و امور مجلس و دبیر کمیته خیّرین از برنامه ریزی برای ایجاد صندوقهای قرض الحسنه و خیریه دانشجویی خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ساداتی نژاد با بیان ...
دکتر ساداتی نژاد: با ایجاد صندوقهای خیریه دانشجویی از دانشجویان بی بضاعت حمایت می شود
دکتر سید جواد ساداتی نژاد معاون حقوقی و امور مجلس و دبیر کمیته خیّرین از برنامه ریزی برای ایجاد صندوقهای قرض الحسنه و خیریه دانشجویی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ساداتی نژاد با بیان دغدغه مشترک خیّرین آموزش عالی برای حمایت منسجم و هدفمند از دانشجویان بی بضاعت، عملیاتی شدن و تحقق حمایت از این دانشجویان را سرمنشا آثار و برکات فراوان دانست.
دبیر کمیته خیّرین وزارت علوم تصریح کرد: حمایت از دانشجویان بی بضاعت و کم بضاعت موجب ایجاد آرامش فکری و ذهنی و به تبع آن تجمیع قوای علمی و به فعلیت رسیدن استعدادهای نهفته این دانشجویان می شود  .
دکتر ساداتی نژاد در ادامه افزود: به غیر از آثار اخروی این حمایتها که در پیشگاه خداوند برای حمایت کنندگان محفوظ خواهد بود این حمایتها اگر با برنامه و هدفمند صورت پذیرد قطعا سرمایه گذاری بلند مدت بر نیروهای انسانی متخصص و متعهدی خواهد بود که در پیشرفت و اقتدار علمی کشور در آینده ایفای نقش خواهند کرد .
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم افزود: سازوکار مناسب برای این منظور تدارک دیده شده و با تاسیس جامعه خیّرین دانشگاه ساز در هر دانشگاه یک صندوق قرض الحسنه و خیریه دانشجویی نیز در زیر مجموعه آن  به وجود خواهد آمد.
دکتر ساداتی نژاد منابع اصلی این صندوقها را حمایتهای خیّرین و استادان هر دانشگاه برشمرد و خاطر نشان کرد: حمایت از دانشجویان بی بضاعت هم اکنون با همکاری خیّرین و استادان در برخی دانشگاهها با ساز وکارهای مختلف در حال انجام است و ما به دنبال گسترش الگوهای موفق در تمامی دانشگاههای کشور هستیم