دکتر ساداتی نژاد: تاسیس کمیته خیّرین وزارت علوم، اقدامی مهم و ماندگار در تاریخ آموزش عالی کشور است

۲۲ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۶:۰۸ کد : ۱۰۴۲۷ اخبار
تعداد بازدید:۳۸۱
دکتر سید جواد ساداتی نژاد، معاون حقوقی و امور مجلس و دبیر کمیته خیّرین وزارت علوم گفت: تاسیس کمیته خیّرین وزارت علوم، اقدامی مهم و ماندگار در تاریخ آموزش عالی کشور است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم...
دکتر ساداتی نژاد: تاسیس کمیته خیّرین وزارت علوم، اقدامی مهم و ماندگار در تاریخ آموزش عالی کشور است

دکتر سید جواد ساداتی نژاد، معاون حقوقی و امور مجلس و دبیر کمیته خیّرین وزارت علوم گفت: تاسیس کمیته خیّرین وزارت علوم، اقدامی مهم و ماندگار در تاریخ آموزش عالی کشور است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ساداتی نژاد در دیدار با جمعی از خیّرین آموزش عالی با اشاره به خدمات گسترده و عظیم خیّرین کشور در زمینه ساخت و تجهیز مدارس، این تجربه درخشان و خیره کننده را از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران در به میدان آوردن و استفاده از ظرفیتهای عظیم مردمی برای فائق آمدن بر مشکلات و محدودیتها دانست.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به خدمات خیّرین در آموزش عالی افزود: تا قبل از سال 1390 اقدامات خیّرین در برخی دانشگاهها و به صورت پراکنده صورت می گرفت که در آن سال در وزارت علوم تصمیم گرفتیم با ایجاد کمیته ای در ستاد، الگوها و دانشگاههای موفق در این زمینه را شناسایی و در وهله بعد این دستاوردها را با دانشگاههای دیگر به اشتراک بگذاریم تا هر دانشگاه با توجه به شرایط محلی و جغرافیای فرهنگی خود برای حضور و مشارکت خیّرین در فعالیتهای دانشگاه، برنامه ریزی و اقدام کند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم در ادامه عنوان کرد: نسلی که دیروز در مدارس ساخته شده توسط خیّرین تحصیل کرده اند امروز به عرصه آموزش عالی قدم گذاشته اند و اکنون شرایط کشور اقتضا می کند خیّرین محترم به صورت گسترده در حوزه آموزش عالی وارد شوند و با حمایت و مشارکت در توسعه آموزش عالی، در پیشرفت و اقتدار علمی کشور سهیم شوند.
دبیرکمیته خیّرین وزارت علوم در خاتمه با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته توسط کمیته خیّرین وزارت علوم، تاسیس این کمیته را اقدامی مهم و ماندگار در زمینه جذب مشارکتهای مردمی در تاریخ آموزش عالی کشور دانست و تاکید کرد: با گذشت زمان به مراتب بر اهمیت و جایگاه این کمیته افزوده خواهد شد