رئیس دانشگاه کاشان: توسعه علمی مرهون مشارکت خیّرین آموزش عالی است

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۶:۰۷ کد : ۱۰۹۵۴ اخبار
تعداد بازدید:۲۸۲
دکترعباس کتابی رئیس دانشگاه کاشان رشدعلمی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی را مرهون مشارکت خیرین در توسعه فضاهای آموزشی در دانشگاه ها دانست. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر کتابی درمراسم افتتاح طرح ه...
رئیس دانشگاه کاشان: توسعه علمی مرهون مشارکت خیّرین آموزش عالی است
دکترعباس کتابی رئیس دانشگاه کاشان رشدعلمی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی را مرهون مشارکت خیرین در توسعه فضاهای آموزشی در دانشگاه ها دانست.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر کتابی درمراسم افتتاح طرح های آموزشی و خدماتی دانشگاه کاشان، ازتلاش و مشارکت خیرین درتوسعه فضاهای آموزشی کمک آموزشی و رفاهی این دانشگاه قدردانی کرد وگفت: درعرصه کالبدی 12 هزار و 600 متر مربع فضای آموزشی، کمک آموزشی از سال گذشته به مجموعه فضاهای این دانشگاه افزوده شده است.
وی به رتبه نخست مشارکت خیرین دانشگاه کاشان درکشور اشاره کرد و افزود: خیرین گرانقدر علاوه برکمک به  توسعه فضاهای کالبدی در توسعه فعالیت های پژوهشی این دانشگاه نیز نقش به سزایی داشته اند.
دکتر کتابی به ایجاد بنیاد نخبگان سعیدی و بنیاد کتاب مطهر اشاره کرد و گفت: بنیاد نخبگان سعیدی  که به همت برداران سعیدی تاسیس شده از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی  نخبگان حمایت و زمینه شکوفایی و هدایت استعدادهای درخشان علمی و فناوری از طریق ارائه کمک ها و خدمات حمایتی مادی و معنوی به نخبگان، پژوهشگران و کارآفرینان را فراهم می آورد.
دکتر کتابی گفت: بنیاد کتاب مطهر نیز که به همت افراد نیکوکار مرتضی هاشمیان و مهدی کتابچی تاسیس شده در راستای تامین کتاب مورد نیاز برای دانشجویان و ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی تاسیس شده است.
رئیس دانشگاه کاشان، توسعه علمی را مایه مباهات و افتخار برای نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: اگر بخواهیم در تمامی عرصه ها  به خصوص نظام مدیریتی پیشرفت داشته باشیم بایستی از طریق علم و فناوری صورت پذیرد