سامانه جامع اطلاعات خیرین آموزش عالی راه اندازی شد

۲۰ شهریور ۱۳۹۳ | ۰۹:۴۶ کد : ۱۱۹۷۴ اخبار
تعداد بازدید:۴۱۷
دبیر کمیته خیرین وزارت علوم از راه اندازی سامانه جامع اطلاعات خیرین آموزش عالی برای نخستین بار در تاریخ آموزش عالی با هدف جمع آوری اطلاعات خیرین سراسر کشور خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دک...
سامانه جامع اطلاعات خیرین آموزش عالی راه اندازی شد
دبیر کمیته خیرین وزارت علوم از راه اندازی سامانه جامع اطلاعات خیرین آموزش عالی برای نخستین بار در تاریخ آموزش عالی با هدف جمع آوری اطلاعات خیرین سراسر کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سید جواد ساداتی نژاد دبیر کمیته خیرین وزارت علوم، در مراسم رونمایی از سامانه جامع اطلاعات خیرین آموزش عالی کشور درخصوص تشکیل کمیته خیرین در وزارت علوم گفت: از سال 90 کمیته خیرین آموزش عالی آغاز به کار کرد تا امور مربوط به خیرین را به صورت منسجم و هدفمند پیگیری کند.
وی با اشاره به اینکه حضور خیرین نوعی مشارکت در عرصه علم و فناوری است گفت: دانشگاههای کشور نقش زیادی در اقتدار ملی کشور در دنیا دارند و از طرفی رسالتشان در رفاه اجتماعی و نفع رسانی به جامعه است بنابراین یکی از نمادهای مردمی کردن دانشگاهها، حضور خیرین در دانشگاههاست.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم به جایگاه علم و فناوری و فرامین رهبر معظم انقلاب به امر جهاد علمی اشاره کرد و گفت: حضور خیرین، به جهاد علمی دانشگاههای کشور کمک می کند.
وی با اشاره به اینکه حضور خیرین در حوزه علم، فناوری و پژوهش کمرنگ می باشد تصریح کرد: برای مشارکت خیرین و واقفین باید اطلاع رسانی کنیم، چرا که اگر واقفین و خیرین بدانند سرمایه گذاری آنها چه تأثیری بر روی پژوهش و آموزش عالی دارد، آینده ای بسیار روشن در این بخش خواهیم داشت.
دبیر کمیته خیرین وزارت علوم با اشاره به نامگذاری روز میلاد امام حسن مجتبی(ع) بعنوان روز خیّرین آموزش عالی در تقویم دانشگاهی کشور گفت: دانشگاهها در این روز می توانند جشنواره خیرین را پیگیری نمایند و تا پایان سال 91 در بسیاری از دانشگاهها، جشنواره خیرین برگزار خواهد شد.
وی در ادامه گفت: امید است با اهتمامی که معاون اداری مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیرین وزارت علوم دارد، بحث حمایت 50 درصدی از پروژه ها به عنوان یک اولویت، موتور محرکه ای برای مشارکت هر چه بیشتر خیرین باشد. 
دبیر کمیته خیرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه وقف در دانشگاه‌ها جنبه‌های مختلفی دارد، خاطرنشان کرد: وقف علاوه بر اینکه در زمینه بناهای ساختمانی انجام می‌شود، در زمینه‌های پژوهش، اهدای تجهیزات، کتب و تقویت کتابخانه‌ها نیز صورت می‌گیرد.
دکتر ساداتی‌نژاد در خاتمه از برگزاری جشنواره خیرین در تهران خبر داد و گفت: 7 اسفند ماه جشنواره خیرین آموزش عالی کشور در تهران برگزار خواهد شد که ادامه جشنواره وقف در دانشگاه کاشان است.