قائم مقام ستاد خیرین و واقفین آموزش عالی از تشکیل بنیاد حامیان آموزش عالی خبر داد

۰۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۴ کد : ۱۳۱۹۲ اخبار
تعداد بازدید:۵۳۹
دکتر محمد حسین امید قائم مقام ستاد خیرین و واقفین آموزش عالی، از تشکیل بنیاد حامیان آموزش عالی خبر داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید که در نخستین همایش خیرین و واقفین آموزش عالی سخن می‌...
دکتر محمد حسین امید قائم مقام ستاد خیرین و واقفین آموزش عالی، از تشکیل بنیاد حامیان آموزش عالی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید که در نخستین همایش خیرین و واقفین آموزش عالی سخن می‌گفت، تشکیل چنین همایشی را آرزوی دیرینه خود دانست و گفت: امروز به همت شما بزرگواران بیش از 50 دانشگاه کشور دارای بنیاد حامی هستند در حالی که در سال های نه چندان دور، تعداد این دانشگاه ها به 5 مورد هم نمی رسید.
وی هدف از برگزاری این جلسه را تقدیر از خیرین آموزش عالی اعلام کرد و گفت: در سال های اخیر دکتر فرهادی و دکتر فرجی دانا بر حمایت از این راه و مسیر تأکید داشتند و امروز این مسیر به یک گفتمان در کشور تبدیل شده است.
وی گفت: یکی از بندهای سیاست های ابلاغی علم و فناوری توسط مقام معظم رهبری، استفاده از ظرفیت عظیم خیرین و واقفین در توسعه زیرساخت های آموزش عالی و حمایت از نوآوران و فناوران است و خوشحالیم که این امر محقق شده و این بحث در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز مطرح است.
دکتر امید تأکید کرد: امروز خیرین در همه زمینه ها از جمله در تکمیل مجموعه های دانشگاهی، ساخت خوابگاه ها،حمایت از دانشجویان نیازمند، تجهیز آزمایشگاه ها و حمایت از نخبگان و استعدادهای درخشان و دیگر موارد فعالیت دارند.
وی حاصل کار خیرین در دانشگاه ها را در سال های اخیر بیش از 200 هزار متر مربع فضاهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و رفاهی اعلام کرد و افزود: امروز بیش از 100 هزار متر مربع در همه حوزه ها توسط خیرین در حال ساخت است.
دکتر امید در پایان با یادآوری این نکته که در گذشته چندین نشست با خیرین در برخی از دانشگاه ها تشکیل شده ، ولی این همایش ملی برای اولین بار تشکیل شده است، گفت : پیشنهاد اختصاص هفته ای به نام هفته "وقف در آموزش عالی"به شورای عالی انقلاب فرهنگی داده خواهد شد و این همایش از این پس، انشاالله در همان هفته برگزار خواهد شد.