مراسم دهمین دوره جایزه افضلی پور دردانشگاه شهیدباهنرکرمان برگزارشد

۰۵ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۱ کد : ۱۳۹۰۶ اخبار
تعداد بازدید:۴۷۶
مراسم دهمین دوره جایزه افضلی پور دانشگاه شهیدباهنرکرمان و با حضور مهمانان و جمعی ازاساتید، مسئولان و دانشجویان این دانشگاه برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدجواد فدائی فتح آبادی رئیس د...
مراسم دهمین دوره جایزه افضلی پور دانشگاه شهیدباهنرکرمان و با حضور مهمانان و جمعی ازاساتید، مسئولان و دانشجویان این دانشگاه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدجواد فدائی فتح آبادی رئیس دانشگاه شهیدباهنرکرمان دراین مراسم گفت: سیاست اصلی ما دردانشگاه باهنر توسعه عشق و علاقه به علم و حفظ عاشقان علم است
وی دراین مراسم ازحضور مهمانان قدردانی کرده و ضمن تبریک به سه برگزیده جایزه افضلی پور، بدرالزمان قریب، سیدحمیدرضا علوی و محمدحسین داعی ابراز امیدواری کرد همه ما بتوانیم راهشان را ادامه دهیم و به جایگاه آنان برسیم.
دکتر فدائی درخصوص شخصیت مرحوم افضلی پور،گفت: مهم ترین عنصر کار مهندس افضلی پور، عشق بود. او به کار خیر و خدمت به علم، دانشگاه و جوانان عشق می ورزید و هرگز به دنبال مال و مقام و نام نبود.
وی افزود: ما اگر بخواهیم به دانشگاه مطلوب و مورد نظر افضلی پور برسیم باید با دانشجویانی عاشق علم و مردم و اساتیدی عاشق جستجوگری و تحقیق، عنصر عشق را در جای جای دانشگاه و همه اجزای آن ایجاد کنیم.
دکترفدایی درادامه گفت: سیاست اصلی ما در دانشگاه باهنر توسعه عشق و علاقه به علم و حفظ عاشقان علم است.
درادامه دکترسیدحمیدرضا علوی استاد فلسفه، تربیت و اخلاق و یکی از برگزیدگان دهمین جایزه افضلی پور با بیان اینکه معلمان صاحبان دانش، بینش و ارزش هستند، با اشاره به شخصیت افضلی پور گفت: مهندس افضلی پور ثمره عقل و دانش و سعادت است و اساتید و دانشجویان دانشگاه باهنر به خاطر افضلی پور از همگان متمایزند. مرحوم افضلی پور هرگز دل بسته چیزی نشد و ثابت کرد که بی نیازی به داشتن همه چیز نیست بلکه به نخواستن است. شخصیت ایشان مملو از عشق و ارادت به ساحت علم و اندیشه بود.
همچنین دکترمحمد حسین داعی استاد و متخصص گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی و برگزیده دهمین جایزه افضلی پور دراین مراسم گفت: مهندس افضلی پور با گذشتن از تمام ثروت و سرمایه خود در راه علم و اندیشه، پس از شهدا، بالاترین ازخودگذشتگی را انجام داد.
وی به ذکر خصوصیات و ارزش های کار مرحوم افضلی پور پرداخت و افزود: به نظر بنده، مهندس افضلی پور با گذشتن از تمام ثروت و سرمایه خود در راه علم و اندیشه، پس از شهدا، بالاترین ازخودگذشتگی را انجام دادند. بسیار خرسندم از اینکه مسئولان دانشگاه شهیدباهنر و استان کرمان کار این مرد بزرگ ارج نهاده و جامعه بشری را از مواهب آن بهره مند می کنند.
پس ازپخش کلیپ درخصوص شادروان افضلی پور، دکتر مدبری رئیس گروه ادبیات و زبان فارسی ،زندگی نامه کوتاهی را درخصوص چهره ماندگار ایران، دکتر بدرالزمان قریب، ارائه داد و سپس دکترقریب به ایراد سخنرانی پرداخت.
دکترقریب درادامه گفت: گذشتن از همه سرمایه و ساخت دانشگاه از تحصیل و تدریس دشوارتر است.
وی نیز با اظهار اینکه شخصیتی چون مهندس افضلی پور دربین انسان ها کمتر یافت می شود که بدون هیچ انتظار و توقعی، ثروت خود را در راه دانش و پژوهش صرف کند، گفت: من امروز به شناختی حقیقی از افضلی پور رسیدم و خود را لایق چنین جایزه ای نمی دانم. گرچه تحصیل علم و تدریس آن کار دشواری است اما گذشتن از همه سرمایه و ساخت یک مکان فرهنگی برای تحصیل و تدریس دشوارتر است.
همچنین همزمان با دهمین جایزه مهندس علیرضا افضلی پور، چهارمین جایزه دکتر علی افضلی پور، اولین دانش آموخته مقطع دکتری ریاضیات درایران، هم اهدا شد.