معاون اداری، مالی و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم: طرح های عمرانی خیّرین در اولویت حمایت مالی قرار دارد

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۶:۳۶ کد : ۱۴۲۶۳ اخبار
تعداد بازدید:۴۱۴
دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم از اولویت حمایت مالی طرحهای عمرانی خیّرین خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد حسین امید، معاون ادا...
معاون اداری، مالی و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم: طرح های عمرانی خیّرین در اولویت حمایت مالی قرار دارد

دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم از اولویت حمایت مالی طرحهای عمرانی خیّرین خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد حسین امید، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، یکی از مهم ترین اولویت‌های این وزارتخانه را استفاده از کمک‌های خیّرین عنوان کرد.
رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم با بیان اینکه دانشگاه‌ها تنها با اتکا به کمکهای دولت نمی توانند در راستای تحقق اهدافشان حرکت کنند، بر برنامه ریزی و اهتمام دانشگاهها برای بهره مندی از مشارکت خیّرین و واقفین تاکیدکرد.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در ادامه افزود: بهترین دانشگاه‌های دنیا اصل پیشرفتشان با کمک مردم است و دانشگاههای کشورمان نیز باید در رویکردها و کارکردهای خود حمایتها و مشارکتهای مردمی را به صورت جدی مورد توجه قرار دهند.
رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم خاطر نشان کرد:‌ ما در اسلام مسئله‌ وقف را داریم که عالی ترین شکل مشارکت مردم در امور خیریه و عام المنفعه است بنابراین یکی از سیاست‌هایی که به طور ویژه دنبال خواهد شد، استفاده از کمک‌های خیّرین در توسعه زیر ساختهای آموزش عالی و دانشگاههاست.
 معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با بیان اینکه امیدواریم بخشی از طرحهای نیمه تمام را با کمک خیّرین به بهره‌برداری برسانیم، تاکید کرد: ما این آمادگی را داریم که هر خیّری در اتمام طرحهای نیمه تمام مشارکت کند، برای ترویج و گسترش این فرهنگ دینی، طرح را به نام همان خیّر به بهره‌برداری برسانیم تا خیراتی برای گذشتگان و آیندگان آن فرد نیز باشد.
رئیس کمیته خیّرین در پایان تاکید کرد: طرحهای عمرانی خیّرین در اولویت حمایت مالی قرار دارد و هر دانشگاهی بتواند طرحهای نیمه تمام را با کمک خیّرین تکمیل کند، وزارت علوم نیز از اعتبارات خود، به این طرحها کمک بیشتری خواهد کرد.