نخستین نشست خیرین با سرپرست دانشگاه شهر کرد

۱۳ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۸:۰۵ کد : ۱۵۱۳۸ اخبار
تعداد بازدید:۴۴۰
نخستین جلسه‌ خیرین دانشگاه شهرکرد با دکتر شامحمدی سرپرست، و هیئت رئیسه‌ دانشگاه شهرکرد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، با توجه به نامگذاری پانزدهمین روز ماه مبارک رمضان مصادف با میلا...
نخستین جلسه‌ خیرین دانشگاه شهرکرد با دکتر شامحمدی سرپرست، و هیئت رئیسه‌ دانشگاه شهرکرد برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، با توجه به نامگذاری پانزدهمین روز ماه مبارک رمضان مصادف با میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)، به نام "روز خیرین آموزش عالی"، نخستین نشست خیرین دانشگاه شهرکرد با سرپرست و هیئت رئیسه‌ این دانشگاه برگزار شد.
دکتر شامحمدی در این نشست ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) و روز خیرین آموزش عالی، از حضور خیرین در دانشگاه شهرکرد تشکر و قدردانی کرد.
سرپرست دانشگاه شهرکرد ضمن تجلیل از خیرین تأکید کرد؛ همواره از ایشان نام نیک پابرجاست و همگان وظیفه دارند، قدردان نعمت وجود این نیک‌نامان بوده و همواره از نظرات راهگشای آنان بهره‌مند گردند.
دکتر شامحمدی با ارائه‌ گزارشی از وضعیت آموزشی، پژوهشی و دانشجویی دانشگاه شهرکرد، به تحصیل قریب به 7500 دانشجو در 155 رشته‌ی تحصیلی این دانشگاه، که 113 رشته‌ی آن تحصیلات تکمیلی است اشاره کرد و گفت: یکی از معضلات بزرگ پیش روی این دانشگاه کمبود فضاهای کالبدی بالاخص خوابگاه‌های دانشجویی است به طوری که تعدادی از دانشجویان دختر از 5 خوابگاه استیجاری استفاده می‌کنند که این موضوع برای این دانشگاه مطلوب نیست. سرپرست دانشگاه شهرکرد گفت: بر اساس اسناد بالادستی همچون سندچشم‌انداز توسعه و نقشه‌ی جامع علمی کشور، یکی از اساسی‌ترین نیازها، تأمین فضای آموزشی و کمک آموزشی است. در همین راستا پروژه‌های بزرگی در دانشگاه شهرکرد در حال اجراست که تعدادی از آنها که دارای پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد می‌باشد و امید است این جمع با حمایت خیرین و به‌کار بستن عزم ملی و مدیریت جهادی بتواند جهت تکمیل کارهای باقی‌مانده اقدام نموده و در جهت نیل به اهداف فرهنگی و اقتصادی نظام گام موثری بردارد.
در این نشست تعدادی از خیرین به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند و برای حمایت از طرح‌های خیری در دانشگاه شهرکرد اعلام آمادگی کردند .
گفتنی است در این نشست، هسته‌ اولیه‌ تشکیل بنیاد خیرین دانشگاه شهرکرد شکل گرفت و برای نشست‌های بعدی آن با حضور سایر خیرین برنامه‌ریزی شد.

( ۱ )