همایش ملی وقف با تاکید بر آموزش عالی ایران در دانشگاه کاشان آغاز بکار کرد

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۸ کد : ۱۵۸۸۹ اخبار
تعداد بازدید:۳۹۴
همایش ملی وقف با تاکید بر آموزش عالی ایران با حضور دکتر سید جواد ساداتی نژاد معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از محققان صاحب نظران و دانشجویان در تالار آزادی دانشگاه کاشان آ...
همایش ملی وقف با تاکید بر آموزش عالی ایران در دانشگاه کاشان آغاز بکار کرد
همایش ملی وقف با تاکید بر آموزش عالی ایران با حضور دکتر سید جواد ساداتی نژاد معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از محققان صاحب نظران و دانشجویان در تالار آزادی دانشگاه کاشان آغاز بکار کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محسن نیازی دبیر برگزاری این همایش، تعداد مقالات رسیده  به دبیرخانه این همایش را 215 عنوان مقاله ذکر کرد و گفت: این تعداد مقاله در پنج کمیته علمی و تخصصی مورد بررسی و داوری قرار گرفت و تعداد 73 عنوان مقاله اصلی و 35 چکیده مقاله برای ارائه در همایش پذیرفته شد.
وی افزود: 12 مورد از مقالات پذیرفته شده در این همایش به صورت سخنرانی ارائه می شود.
مدیر گروه علوم اجتماعی دانشگاه کاشان هدف از برگزاری این همایش را وقف در اسلام و ایران، شناسایی مبانی علمی وقف و مسایل آن، ترویج فرهنگ وقف و تجلیل از خیرین آموزش عالی، تعمیق و گسترش سنت وقف در آموزش عالی، تبیین ابعاد فقهی، حقوقی، اجتماعی و فرهنگی وقف و چالش‌های فرهنگی و حقوقی وقف در ایران ذکر کرد.
وی برگزاری کارگاه های آموزشی را از دیگر برنامه های این همایش ذکر کرد و یادآور شد: در حاشیه این همایش، نمایشگاه وقف نیز باهمکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان ارائه می شود.
گفتنی است این همایش با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات، سازمان اوقاف و امورخیریه و دانشگاه کاشان برگزار شد