افتتاح بنیاد نخبگان سعیدی در دانشگاه کاشان با حضور دکتر ساداتی نژ اد

۲۰ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۰:۰۰ کد : ۳۴۳۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۵۹
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ساداتی نژاد در مراسم افتتاح بنیاد نخبگان سعیدی که در محل دانشگاه کاشان برگزار شد با بیان اینکه دانشگاه کاشان در توسعه فضاهای آموزشی در جذب خیرین پیشتاز بوده است...
افتتاح بنیاد نخبگان سعیدی در دانشگاه کاشان با حضور دکتر ساداتی نژ اد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ساداتی نژاد در مراسم افتتاح بنیاد نخبگان سعیدی که در محل دانشگاه کاشان برگزار شد با بیان اینکه دانشگاه کاشان در توسعه فضاهای آموزشی در جذب خیرین پیشتاز بوده است گفت: این دانشگاه همچنین در جذب خیرین در عرصه پژوهش و فناوری نیز رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: بنیاد نخبگان سعیدی دانشگاه کاشان، نخستین بنیاد نخبگان مردمی آموزش عالی در کشور است که به همت برادران خیر مرتضی و علی سعیدی در این دانشگاه تاسیس شد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم به تعداد 220 خیر و 25 واقف در آموزش عالی اشاره کرد و یادآور شد: حضور خیرین در زمینه های فناوری و کارآفرینی و حمایت از نخبگان در عرصه علم و فناوری خالی بود که امروز این رویداد مهم در دانشگاه کاشان به وقوع پیوست.
دبیر کمیته خیرین وزارت علوم ، حضور و حمایت خیرین در آموزش عالی را قابل توصیف دانست و افزود: خیرین از مهمترین پشتوانه های توسعه علمی کشور هستند.
وی با اشاره به اینکه، بنیاد نخبگان سعیدی با سرمایه اولیه حدود یک میلیارد ریال راه اندازی شده تصریح کرد: معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز معادل کمک خیرین برای تاسیس بنیاد و صندوق نخبگان، حمایت می کند.
وی ابراز امیدواری کرد: با تاسیس این بنیاد با ایده های برتر نخبگان و پژوهشگران، محصولات دانش بنیان ارائه و تحویل جامعه شود.
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم به تداوم و استواری اقدام خیرین اشاره کرد و یادآور شد: پیش بینی می شود تا پایان سال آینده با حمایت خیرین 10 بنیاد مردمی نخبگان در کشور تاسیس شود.
گفتنی است در این مراسم از سوی دانشگاه کاشان، نشان مهرورزان به مهندس علی سعیدی اهدا شد