اولین گردهمایی مجمع خیّرین دانشگاه ساز دانشگاه نیشابور برگزار شد

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۶ کد : ۴۱۹۶ اخبار
تعداد بازدید:۴۱۳
دکتر سخائی سرپرست دانشگاه نیشابور از برپایی اولین گردهمایی بنیاد دانشگاهی نیشابور خبر داد. این گردهمایی در سالن همایش های دانشکده هنر دانشگاه نیشابور با حضور تنی چند از خیرین ، مسئولین محلی ، علما و م...
اولین گردهمایی مجمع خیّرین دانشگاه ساز دانشگاه نیشابور برگزار شد
دکتر سخائی سرپرست دانشگاه نیشابور از برپایی اولین گردهمایی بنیاد دانشگاهی نیشابور خبر داد. این گردهمایی در سالن همایش های دانشکده هنر دانشگاه نیشابور با حضور تنی چند از خیرین ، مسئولین محلی ، علما و مدیران برگزار شد .
دکتر محمود سخائی طی ایراد سخنانی با  تقدیر و تشکر از همه خیرین و مسئولین و با مثبت خواندن خدمات بعد از پیروزی انقلاب و نظام مقدس ایران اسلامی حین ارائه توضیحاتی درباره لزوم شکل گیری بنیاد دانشگاهی شهرستان نیشابور، افزودند: جامعه اسلامی چون پیکر واحدی است که اعضای آن ارتباط حیاتی و سرنوشت ساز با هم دارند و این حقیقت که افراد جامعه باید به کمک یکدیگر بشتابند، باید در سطح جامعه اسلامی پیاده شود. نیکوکاران در انجام عمل خیر و انفاق، هدف هایی مقدس و جاودانه نظیر خشنودی و تقرب یافتن در نزد خدا، پا برجایی و اطاعت از دین و نیز دعای خیر پیامبر صلی الله علیه و آله را دنبال می کنند؛ چنانکه خداوند فرموده است: "آنچه را از عمل خیر انجام می دهند، وسیله ای برای تقرب در نزد خدا و بهره مندی از دعای پیامبر قرار می دهند."

در ادامه این مراسم دکتر علیرضا ناظری مدیر عامل محترم بنیاد دانشگاهی فردوسی طی ایراد سخنانی تجهیز و توسعه مراکز و موسسات آموزش عالی را از فعالیتهای مشارکتی خیرین خواند و با تاکید بر گسترش و ترویج این فرهنگ؛ در خصوص روند مراحل اجرایی بنیاد دانشگاهی فردوسی به عنوان اولین بنیاد دانشگاهی کشور و نحوه جذب کمک های نقدی و غیر نقدی خیرین توضیحاتی ارائه نمود که مورد توجه خاص حاضرین در جلسه واقع شد.
در این گردهمایی اعضاء هیأت مؤسس بنیاد دانشگاهی نیشابور انتخاب و دو مأموریت اولیه این بنیاد مشخص شد.