با حضور دکتر ساداتی نژاد عملیات اجرایی ساخت دانشکده خیّر ساز علوم و معارف قرآنی دانشگاه ملایرآغازشد

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۲ کد : ۴۴۹۳ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۹
عملیات اجرایی ساخت دانشکده خیّرساز علوم و معارف قرآنی ویژه پسران دانشگاه ملایر با حضور دکتر سید جواد ساداتی نژاد، معاون حقوقی و امور مجلس و دبیر کمیته خیّرین وزارت علوم، مقامات محلی و جمعی ازخیّرین اس...
با حضور دکتر ساداتی نژاد عملیات اجرایی ساخت دانشکده خیّر ساز علوم و معارف قرآنی دانشگاه ملایرآغازشد
عملیات اجرایی ساخت دانشکده خیّرساز علوم و معارف قرآنی ویژه پسران دانشگاه ملایر با حضور دکتر سید جواد ساداتی نژاد، معاون حقوقی و امور مجلس و دبیر کمیته خیّرین وزارت علوم، مقامات محلی و جمعی ازخیّرین استان همدان آغازشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم  دکتر ساداتی نژاد با اشاره به تاکیدات مکرر دین مبین اسلام ، ائمه اطهار (ع) و بزرگان بر انجام کارهای خیراظهار داشت : کار خیرین باقیات و صالحات است و در کشور ما به لطف خداوند حضور خیرین، همیشه پر رنگ بوده است.   وی از خیرین به عنوان الگوهای بزرگی برای همه در امور مختلف نام برد و افزود: در این راستا تاکنون خیرین در کشور منشا ارائه خدمات بزرگی بوده اند که می توان به ساخت مدارس و مراکز علمی و دانشگاهی از سوی آنان اشاره کرد .
  دکتر ساداتی نژاد افزود:  طبق آیین نامه های وزارت علوم هر اقدامی که در بحث عمرانی توسط خیرین در دانشگاه‌های کشور انجام شود ، از سوی وزارت علوم  50 درصد اعتبار برای کمک به ساخت  آن پروژه  اختصاص  می یابد.
وی تصریح کرد: تمام تلاش ما در وزارت علوم توسعه این شجره طیبه است و امیدواریم  بتوانیم خیرین بیشتری را در امر علم و دانش جذب این خدمات و برکات ارزنده کنیم.
وی اظهار داشت: هر چه در این راه پسندیده سرمایه گذاری کنیم باقیات و صالحات بوده و فرزندانی که در  دانشکده علوم انسانی و معارف قرآنی دانشگاه ملایر تحصیل می‌کنند و در آینده ، بالندگی برای این کشور می آفرینند در حقیقت فرزندان همین خیرین محسوب می‌شوند و خدمت این فرزندان به جامعه،  برای خیران نیز ثوابی اخروی به ارمغان می آورد.
 دکتر ساداتی نژاد گفت: امروز خیرین ما از ساخت و ساز و پروژه های عمرانی فراتر رفته و در امر پژوهش و فن آوری وارد شده‌اند و این خود نوید بخش  آینده روشن در امر علم و فن آوری و پیشرفت بیشتر کشورمان است .
وی  بیان داشت: در حال حاضر، 36 پروژه عمرانی خیرساز در سراسر دانشگاه های کشور با زیربنایی بالغ بر 123 هزار مترمربع در دست اجرا است.
در ادامه این مراسم دکتر بهمن امانی رئیس دانشگاه ملایر در سخنانی ، پیشرفت‌ها و  توانمندی‌های دانشگاه ملایر طی سالهای اخیر را نتیجه توسعه علمی و عمرانی کشور برشمرد و گفت: وجود50 رشته تحصیلی در این دانشگاه  و  بیش از 6 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی گواه این امر است.
وی همچنین با اشاره به  پذیرش  5 رشته‌ دکتری و  وجود 50 دانشجوی دوره دکتری در این دانشگاه ابراز داشت: امروز دانشگاه ملایر در زمینه علمی رو به رشد است و همه این موفقیت‌ها مرهون تلاش، بسیج همگانی و کار خالصانه  برای خدا توسط همه اساتید و کارکنان این دانشگاه می باشد.
رئیس دانشگاه ملایر در ادامه به خدمات ارزنده خیرین در این دانشگاه اشاره کرد و بیان داشت: ساخت دانشکده علوم انسانی و معارف قرآنی در این دانشگاه برکتی عظیم برای دانشگاه ملایر خواهد بود.
 وی از ساخت این دانشکده با  مساحت 6هزار متر در دو طبقه خبر داد و گفت: فاز اول این دانشکده با حضور خیرین «برادران سعید پور» در حال ساخت است که در حال حاضر در مرحله فونداسیون قرار دارد و امیدواریم با تلاش بیشتر بتوانیم با ساخت فاز اول این دانشکده با مساحت سه هزار متر از مهر ماه یا بهمن ماه سال تحصیلی جدید در دو رشته علوم قرآنی  پذیرش دانشجو داشته باشیم.
وی در ادامه به شعار امسال  مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: در راستای آفریدن حماسه‌ای بزرگ دانشگاهیان دانشگاه ملایر به عنوان قشر علمی کشور در این زمینه حرکتی حماسی خواهند داشت و با شجاعت و نشاط هرچه بیشتر برای رسیدن به قله‌های بزرگ علمی تلاشی عظیم می‌کنند .
گفتنی است شرکت کنندگان در آغاز این مراسم بر مزارشهدای گمنام دانشگاه ملایر حضور یافته و با قرائت فاتحه به مقام شامخ آنان ادای احترام کردند