همزمان با ۱۶ آذر و به مناسبت روز دانشجو

انعقاد توافق نامه احداث اولین خوابگاه متاهلی دانشگاه توسط خیر اردبیلی

۱۶ آذر ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۵۱۷۸۲ اخبار
تعداد بازدید:۴۷۳
انعقاد توافق نامه احداث اولین خوابگاه متاهلی دانشگاه توسط خیر اردبیلی

همزمان با ۱۶ آذر و به مناسبت روز دانشجو، مهندس قدرت حاج نوری خیر حامی دانشگاه محقق اردبیلی، با انعقاد توافق نامه‌ای احداث اولین خوابگاه متأهلی در دانشگاه محقق اردبیلی را بر عهده گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در مراسن انعقاد این توافق نامه گفت: این خوابگاه دانشجویی با زیربنای ۴۱۰ مترمربع در دو طبقه با ۱۴ واحد برای استفاده دانشجویان متأهل ساخته می‌شود.
وی با تجلیل از اقدام ارزشمند این نیکوکار ارجمند در احداث خوابگاه دانشجویی متاهلی، به ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین در ارتقای شاخص‌های رفاهی، آموزشی و پژوهشی در دانشگاه تاکید و بیان کرد: در دانشگاه محقق اردبیلی تاکنون اقدامی در خصوص احداث خوابگاه دانشجویی متاهلی صورت نگرفته بود و این نخستین باری است که این حرکت باشکوه و خداپسندانه به همت یکی از نیک اندیشان خیر استان و بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی صورت می‌گیرد.
حبیبی با بیان اینکه اسکان در خوابگاه‌های دانشجویی بخشی از مشکلات معیشتی دانشجویان را حل می‌کند، افزود: رسیدگی به وضعیت معیشتی دانشجویان در ارتقای کیفی مسائل آموزشی و پژوهشی دانشجویان بسیار مهم بوده و در این زمینه به کمک و مساعدت بیش از پیش خیرین محترم نیاز است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به افزایش تعداد دانشجویان متقاضی اسکان در داخل دانشگاه و کمبود شدید خوابگاه‌های دانشجویی و دغدغه‌های خانواده ها و مسئولین برای اسکان دانشجویان در خوابگاه اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود خیرین محترم، دانشگاه محقق اردبیلی را به عنوان نماد آموزش عالی استان در ساخت خوابگاه های دانشجویی یاری کنند.


مهندس قدرت حاج نوری که ساخت این خوابگاه را برعهده گرفته است، ضمن ابراز خوشحالی از تأسیس بنیاد حامیان دانشگاه و رویکرد دانشگاه در حرکت به سمت استفاده از ظرفیت خیرین در توسعه آموزش عالی استان، در این خصوص گفت: وقف و انجام کارهای خیر در دانشگاه موجب می‌گردد افراد بیشتری به این کار روی بیاورند که این امر به بهبود هرچه بیشتر شاخص‌های آموزشی و پژوهشی آموزش عالی کمک شایان می‌کند.
وی هدف از ساخت خوابگاه متأهلی را ترویج سنت حسنه ازدواج و کاستن مشکل دانشجویان متأهل عنوان کرد و افزود: از جمله مشکلات عمده دانشجویان غیربومی، اسکان مناسب و تأمین خوابگاه می‌باشد تا در محیطی آرام، مناسب و بدون دغدغه به کسب علم و دانش بپردازند.
گفتنی است در ادامه با اهدای لوح و هدیه از مهندس قدرت حاج نوری تجلیل به عمل آمد.