تاکید وزیر علوم برتقویت تعامل مسئولان آموزش عالی با خیّرین دانشگاه ساز کشور

۲۲ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۶:۳۷ کد : ۷۶۴۹ اخبار
تعداد بازدید:۳۶۶
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در مراسم تجلیل از خیّرین دانشگاه ولی عصر (عج)رفسنجان گفت: مسئولان آموزش عالی بر خود تکلیف می دانند که در راستای توسعه فضا ها و زیر ساخت های دانشگاهی که از پایه های اساسی ر...
تاکید وزیر علوم برتقویت تعامل مسئولان آموزش عالی با خیّرین دانشگاه ساز کشور
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در مراسم تجلیل از خیّرین دانشگاه ولی عصر (عج)رفسنجان گفت: مسئولان آموزش عالی بر خود تکلیف می دانند که در راستای توسعه فضا ها و زیر ساخت های دانشگاهی که از پایه های اساسی رشد علم است با خیرین  دانشگاه ساز در تعامل باشند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر رضا فرجی دانا افزود : یکی از بزرگترین معضلات و مشکلات پیش روی دانشجویان در برخی از نقاط کشور، کمبود امکانات بود که با همت خیرین و مسئولان ،زیرساخت ها و  این امکانات فراهم شده و بسیاری از جوانان و علاقه مندان به علم و تحصیل موفق به ادامه تحصیل شده‌اند.
وزیرعلوم در ادامه سخنان خود با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خصوص دستاوردهای آموزش عالی کشور پس از انقلاب اسلامی گفت: جمعیت کشور نسبت به سال 1357 دو برابر شده اما تعداد دانشجویان رشد 25 برابری داشته است.
وی افزود: امروز با وجود جمعیت 70 میلیون نفری ایران، 4/4 میلیون نفر دانشجو تحصیل می‌کنند و این در شرایطی است که در سال 1357 با جمعیت 35 میلیون نفری، حدود 175 هزار نفر دانشجو در کشور وجود داشت.
وزیر علوم بیان کرد: دانشجویان کشورمان هم اکنون در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های مختلف و مورد نیاز تحصیل می‌کنند.
وی تصریح کرد: تعداد انتشار مقالات در سال 1357 و دردوران پیروزی انقلاب اسلامی 700 مورد بوده  و این در حالی است که امروز پس از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، بیش از 25 هزار مقاله در مجلات معتبر کشوری و بین‌المللی به چاپ رسیده است و بیش از سهم خود در تولید علم جهانی گام برداشته‌ایم.
وزیر علوم گفت: این کارنامه موفق و برگ زرین نباید دلیل توقف تولید در همه حوزه‌های معرفتی و دانشی شود و قله‌های رفیع و افق‌های بسیاری وجود دارد که با برنامه ریزیهای انجام شده همه به آنها نائل خواهیم شد.
وی خاطرنشان کرد: بدون شک جوانان این مرز و بوم این مسیرپیشرفت را طی می‌کنند و مسئولان کشور باید راه را برای این جوانان هموار کنند و موانع را برطرف سازند.
دکتر فرجی دانا افزود: افرادی در جای جای ایران اسلامی هستند که برای جاودانگی و ماندگاری این سرزمین، قدم‌های شایسته ای برداشته‌اند و چه شایسته است حضور خیرین در ساخت و ساز فضاهای آموزشی و کمک آموزشی  دانشگاهها ، که سالها این فضاها  به یادگارمی‌ماند و دانشجویان به خاطر بنای ماندگار او را یاد می‌کنند.
وی بیان کرد: نیت خیر این افراد است دانشگاه و علم را به نقطه اوج خود رسانده و شکی نیست که دانشجویان قله های بالاتر را فتح خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: جای بسی مباهات است، در دانشگاهی که به نام حضرت ولیعصر(عج) مزین شده، حضور یابم و ادای احترام به کسانی داشته باشم که به واسطه ایثار از مال و دستاوردهای دنیوی، این دانشگاه را به حدی از پیشرفت و رشد رسانده‌اند که می‌تواند نیازهای منطقه رفسنجان را پاسخ دهد