دبیر کمیته خیرین وزارت علوم از تدوین اساسنامه جامعه خیّرین دانشگاه ساز کشور خبر داد

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۵ کد : ۹۴۷۵ اخبار
تعداد بازدید:۴۳۱
دکتر سید جواد ساداتی نژاد معاون حقوقی و امور مجلس و دبیر کمیته خیّرین وزارت علوم از تدوین اساسنامه جامعه خیّرین دانشگاه ساز کشور خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ساداتی نژاد ضمن تاکید ...
دبیر کمیته خیرین وزارت علوم از تدوین اساسنامه جامعه خیّرین دانشگاه ساز کشور خبر داد

دکتر سید جواد ساداتی نژاد معاون حقوقی و امور مجلس و دبیر کمیته خیّرین وزارت علوم از تدوین اساسنامه جامعه خیّرین دانشگاه ساز کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ساداتی نژاد ضمن تاکید بر رویکرد وزارت علوم برای بهره گیری حداکثری از ظرفیتهای بالقوه خیّرین و واقفین، تحقق این مهم را مستلزم به وجود آوردن زمینه و بستر مناسب و مساعد برای حضور و بروز این ظرفیتهای عظیم دانست.
وی برنامه ریزی و اهتمام خیّرین برای راه اندازی جامعه خیّرین دانشگاه ساز کشور را یکی از مهمترین و موثرترین اقدامات جهت فراهم نمودن بستر و زمینه لازم برای حضور و مشارکت خیّرین در حوزه آموزش عالی کشور عنوان کرد.
دبیر کمیته خیّرین وزارت علوم این اساسنامه را شالوده و زیربنای شکل گیری جامعه خیّرین دانشگاه ساز کشور دانست و نقش وزارت علوم در تاسیس و راه اندازی این سازمان مردم نهاد با توجه به ماهیت آن را حمایتی عنوان نموده و تاکید کرد: تمامی مراحل از ایده تا اجرا به دست خود خیّرین صورت گرفته و کمیته خیّرین وزارت علوم با توجه به وظایف ذاتی خود موظف به ارائه خدمات به این تشکل مردمی می باشد.
دکتر ساداتی نژاد حضور و مشارکت مسئولان وزارت علوم در جلسات جامعه خیّرین دانشگاه ساز را باعث تقویت، تعامل و آشنایی بیشتر خیّرین با نیازهای آموزش عالی کشور و تسهیل در اجرایی شدن برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های کلان این تشکل مردمی دانست.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه خیّرین و واقفین آموزش عالی در تمامی مراحل و مراتب برنامه ریزی و راه اندازی جامعه خیّرین دانشگاه ساز کشور، نقش و حضور آنان را در تمامی مراحل تدوین این اساسنامه چشمگیر و تعیین کننده دانست و بر نقش اساسی خیّرین و واقفین در تهیه و تدوین این اساسنامه تصریح کرد.
وی در خاتمه خیّرین و واقفین را متولیان و گردانندگان اصلی جامعه خیّرین دانشگاه ساز کشور دانست و بر همکاری و تعامل کمیته خیّرین وزارت علوم با جامعه خیّرین دانشگاه ساز کشور برای تحقق اهداف آموزش عالی کشور تاکید کرد.