دبیر کمیته خیرین وزارت علوم بر ضرورت فعالیت خیرین در جامعه دانشگاهی تاکید کرد

۲۰ شهریور ۱۳۹۳ | ۰۹:۳۷ کد : ۹۴۷۶ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۸
دکتر سیدجواد ساداتی نژاد معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم و دبیر کمیته خیرین وزارت علوم با اشاره به ضرورت حضور خیرین در جامعه دانشگاهی گفت: در حال حاضر باید در عرصه آموزش عالی یک نهضت برای حضور خیرین...
دبیر کمیته خیرین وزارت علوم بر ضرورت فعالیت خیرین در جامعه دانشگاهی تاکید کرد
دکتر سیدجواد ساداتی نژاد معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم و دبیر کمیته خیرین وزارت علوم با اشاره به ضرورت حضور خیرین در جامعه دانشگاهی گفت: در حال حاضر باید در عرصه آموزش عالی یک نهضت برای حضور خیرین ایجاد کنیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ساداتی‌نژاد در نشست رؤسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور در دانشگاه علوم انتظامی، گفت: ضرورت حضور خیرین در جامعه دانشگاهی فقط از نگاه مالی مد نظر نیست بلکه بحث حرکت اخلاق محوری و برکتی است که آنها در مجموعه دانشگاه‌ها ایجاد می‌کنند.
وی با بیان اینکه حضور خیرین می‌تواند سبب الگوسازی و سرمایه گذاری درازمدت در دانشگاه‌ها شود، افزود: امروز نیاز داریم خیرین در محیط‌های دانشگاهی فعالیت کنند و می‌توانیم خیرین را به عنوان پیشگامان جهاد علمی به کار گیریم.
دکتر ساداتی‌نژاد تصریح کرد: در سال 90 کمیته خیرین وزارت علوم و سامانه‌ای برای شناسایی خیرین تشکیل شد و همچنین 17 پروژه عمرانی مورد حمایت قرار گرفت و در تقویم دانشگاهی نیز دو روز را به نام خیرین در نظر گرفت.
دبیر کمیته خیرین وزارت علوم از برگزاری نخستین نشست رابطان خیرین در روز 5 اسفند نیز خبر داد و گفت: در این نشست از خیرین جامعه دانشگاهی تقدیر می‌شود