دبیر کمیته خیرین وزارت علوم: واقفین، منشأ توسعه علمی کشور و پشتوانه اصلی عرصه علم و فناوری اند

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۴ کد : ۹۴۷۹ اخبار
تعداد بازدید:۳۶۹
دکتر سیدجواد ساداتی نژاد معاون حقوقی و امور مجلس و دبیر کمیته خیرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: واقفین و خیرین آموزش عالی، منشاء توسعه علمی کشور و پیشگامان و پشتوانه عرصه علم و فناوری هستند. به ...
دبیر کمیته خیرین وزارت علوم: واقفین، منشأ توسعه علمی کشور و پشتوانه اصلی عرصه علم و فناوری اند
دکتر سیدجواد ساداتی نژاد معاون حقوقی و امور مجلس و دبیر کمیته خیرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: واقفین و خیرین آموزش عالی، منشاء توسعه علمی کشور و پیشگامان و پشتوانه عرصه علم و فناوری هستند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ساداتی نژاد در نخستین همایش ملی وقف با تاکید بر آموزش عالی ایران که در دانشگاه کاشان برگزار شد، موضوع وقف در آموزش عالی را یکی از نیازهای جامعه ذکر کرد و گفت: سعادت و رفاه اجتماعی زاییده علم و دانش است.
وی افزود وقف در تمامی ابعاد علمی، دینی، مذهبی، اقتصادی، تاریخی، فرهنگی و اجتماعی تاثیر بسزایی دارد.
دبیر کمیته خیرین وزارت علوم به جایگاه وقف در دین مبین اسلام اشاره کرد و  تصریح کرد: وقف از افتخارات دین اسلام می باشد و در قرآن؛ سیره‏ پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) به آن توجه فراوان شده است.
وی خاطر نشان کرد: نگاه اسلام به موضوع وقف، مسیر قرب الهی است و بی‌تردید نهاد وقف در تربیت انسان‌های متعهد و ارتقای فرهنگ دینی نقش به سزایی دارد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، مهمترین وقف در نظام جمهوری اسلامی را، وقف جان در دوران دفاع مقدس ذکر کرد و گفت: در این دوران، انسان های ارزشمندی برای دفاع از اسلام از جان خود مایه گذاشتند.
وی برگزاری این همایش برای نخستین بار در کشور را حائز اهمیت دانست و افزود: این همایش در راستای ترویج اندیشه پاک انسانی و تفکر ناب و تکریم و تجلیل از خیرین و واقفین عرصه علم و دانش نقش اساسی دارد.
دکتر ساداتی نژاد در خاتمه با بیان اینکه دانشگاه کاشان در عرصه حضور خیرین نقش پیشتازی را داشته ابراز امیدواری کرد این همایش در سال های آینده به طور مدوام در دیگر دانشگاه ها نیز برگزار شود